V sobotu 21. května 2011 se zaplnil velký sál kulturního domu Slavie účastníky projektu „Zdokonalujeme se v angličtině – učíme se na zkoušku PET“. Bylo možno vidět nepřehledné množství stolů pokrytých bělostnými ubrusy – na nich ležela pouze tužka a guma. Čekaly, až k nim zasednou učitelé z celého Jihočeského kraje, aby si vyzkoušeli LISTENING a WRITING.

Po širokém schodišti přicházely malé i větší skupinky, které se po zaregistrování rozptýlily po velkém sále. A přesně v 9:20 to začalo. Osudy všech teď ležely v rukou projektového partnera – Britského centra JU – který tento neobvyklý test připravilo. U mikrofonu se střídaly PhDr. Ivana Šamalíková a PhDr. Marie Stolbenková, podle jejichž pokynů všichni zúčastnění prošli prvními dvěma částmi zkoušky – absolvovali totiž LISTENING a WRITING.

Polední přestávku, která byla pro mnohé trochu delší, mohl každý využít podle svých představ i podle toho, do jaké míry ho zvládala nervozita z odpoledního programu. V prostorách Britského centra JU totiž na všechny čekal SPEAKING s akreditovanými examinátory. Od 12:30 do 18:00 hod. procházela jedna dvojice za druhou přísně zavřenými dveřmi a většina z nich vycházela s úsměvem na rtech.  Teď už si všichni mohli oddychnout a těšit se na klidný závěr sobotního dne v rodinném kruhu.

Během necelého měsíce se všichni dovědí, jak jejich první velký pokus dopadl. A potom už přijde jen doba procvičování, pilování, prohlubování a zdokonalování …

No a 2. prosinec 2011? Ten nebude moci být jiný než úspěšný! My tomu totiž pevně věříme!

Projektový tým