EDJ2008Ve středu 24. září 2008 navštívilo 66 vyučujících jazyků z celého Jihočeského kraje.

Od 9 hodin znělo učebnami 5 jazyků, které patří v Evropě k nejužívanějším a na našich školách se ucházejí o přízeň učitelů, žáků i jejich rodičů. Každý z přítomných se mohl nechat zlákat nejen informacemi o zkouškách z angličtiny, nových učebnicích a metodách výuky malých dětí, ale i ukázkami využití moderní techniky, jako je interaktivní tabule či práce s multimediálními učebnicemi v hodinách němčiny i dalších cizích jazyků. Vůně tortilly a sobaosu zavedla zájemce neomylně do světa španělštiny, v sousední učebně zněl rozhovor v angličtině s rodilým mluvčím, a to nejen o jeho rodné Africe. Ochutnat pravý francouzský čokoládový dort mohl každý, kdo přemohl počáteční obavy a rozhodl se pro úvodní hodinu francouzštiny. Nechyběla ani azbuka a ukázky docela nových a moderních učebnic ruštiny.

A přestávky? Ty bylo možné vyplnit prohlídkou učebnice nakladatelství, která se na celém dni podílely – INFOA, FRAUS, KLETT, EXPRESS PUBLISHING, CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS – nebo výměnou dojmů a zkušeností.

A právě Vaše názory a dojmy by nás, pracovníky ZVaSu, zajímaly.

Pokud si tedy rády na EDJ na ZVaSu nad uveřejněnými fotografiemi zavzpomínáte, třeba najdete i chviličku a odpovíte nám na naše otázky.

Na Vaše odpovědi se těší pracovníci ZVaSu.

Otázky pro Vás:

  1. Líbila se Vám zvolená forma oslavy Evropského dne jazyků?
  2. Semináře kolika jazyků jste navštívila?
  3. Který ze seminářů Vás mimořádně příjemně překvapil?
  4. Pomohl Vám některý ze seminářů ke změně mínění o daném cizím jazyku?
  5. Domníváte se, že by i žáci měli mít možnost seznámit se s nabídkou více evropských jazyků?
  6. Byl na Vaší škole využit některý z námětů k oslavě Evropského dne jazyků z CD, které jste obdržela?
  7. Jaký byl Váš celkový dojem z EDJ na ZVaSu?

>> On-line formulář pro zodpovězení otázek <<